SUPPORT

Instrukcje krok po kroku

Potrzebujesz pomocy z rejestracją, kapitalizacją lub połączeniem z Twoim serwerem i naszym oprogramowaniem? Tutaj znajdziesz wszystkie filmy instruktażowe krok po kroku, które poprowadzą Cię przez wszystkie procesy (napisy polskie).

Faq

CO TO JEST OPROGRAMOWANIE HANDLOWE (EXPERT ADVISOR)?

Expert Advisor (w skrócie EA) to oprogramowanie napisane w języku MQL dla MetaTrader 4. Nasze EA są w pełni zautomatyzowanymi programami handlowymi, które zostały zaprogramowane do skanowania rynku, przestrzegania precyzyjnych zasad handlu i automatycznego otwierania i zamykania transakcji. Oprogramowanie jest zgodne z szeregiem reguł algorytmicznych.

JAKIE DOŚWIADCZENIE POWINIENEM ZABRAĆ ZE SOBĄ?

Z reguły nie jest wymagana żadna wcześniejsza wiedza, ponieważ towarzyszymy naszym klientom w całym procesie instalacyjnym. Ponadto oprogramowanie handlowe działa w pełni automatycznie i nie wymaga żadnej interwencji ze strony użytkownika. Dlatego doświadczenie handlowe nie jest absolutnie konieczne.

CZY MUSZĘ SIĘ WERYFIKOWAĆ ZA POMOCĄ KYC?

Każdy klient, który otrzymuje od nas własny serwer (VPS), musi w pełni zweryfikować się u nas zgodnie z przepisami prawa. Ponadto otwarcie konta handlowego u brokera wymaga również weryfikacji KYC.

JAKIE DOKUMENTY SĄ WYMAGANE DO WERYFIKACJI KYC?

W przypadku Grateful Shift do pełnej weryfikacji wymagane są dwa zeskanowane dokumenty:
1. Weryfikacja za pomocą ważnego dowodu osobistego lub paszportu.
2. Weryfikacja adresu zamieszkania z aktualnym rachunkiem za prąd, wodę, gaz lub telefon, który nie może być starszy niż 3 miesiące.

DLA KOGO OPROGRAMOWANIE HANDLOWE NIE JEST ODPOWIEDNIE?

Venture capital to pieniądze, które możesz całkowicie stracić bez narażania swojego bezpieczeństwa finansowego lub stylu życia. Do handlu należy używać wyłącznie kapitału podwyższonego ryzyka. Powinieneś rozważyć handel tylko wtedy, gdy masz wystarczający kapitał. Dlatego należy dokładnie i wyczerpująco zapoznać się z odpowiednimi zagrożeniami.

JAKA JEST MINIMALNA KWOTA KAPITAŁU WYMAGANA DO HANDLU OPROGRAMOWANIEM?

Nie ma ogólnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to również od warunków brokera (spread, prowizje itp.).
Ogólnie jednak można powiedzieć, że warto zacząć od renomowanego brokera z minimalnym kapitałem 5.000 EUR. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z naszym działem pomocy.

CZY GRATEFUL SHIFT ZARZĄDZA MOJĄ INWESTYCJA?

W żadnym momencie nie przyjmujemy inwestycji, w związku z czym nie zarządzamy kapitałem naszych klientów.

JAK BEZPIECZNY JEST MÓJ KAPITAŁ?

Kapitał klienta znajduje się wyłącznie na koncie klienta u brokera. Grateful Shift w żaden sposób nie zarządza kapitałem klientów. Dlatego wybór odpowiedniego, renomowanego i regulowanego brokera jest bardzo ważny, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Oprogramowanie Grateful Shift Trading działa niezależnie na własnym serwerze klienta (VPS), który jest połączony z kontem brokerskim klienta.

CZY MAM DOSTĘP DO SWOJEGO KAPITAŁU?

Ponieważ kapitał znajduje się wyłącznie na Twoim własnym koncie klienta, masz dostęp do swojego kapitału i pełną kontrolę w każdym momencie. Oprogramowanie może być dezaktywowane i aktywowane w dowolnym momencie, możliwa jest również ręczna interwencja w transakcje. Jednakże, aby oprogramowanie działało niezawodnie, odradzamy ręczną interwencje w trading.

CZY GRATEFUL SHIFT MA DOSTĘP DO MOJEGO KAPITAŁU?

Grateful Shift nie ma dostępu do Twoich funduszy. Tylko Ty możesz żądać wpłat i wypłat od swojego brokera. Dostarczamy jedynie oprogramowanie handlowe za miesięczną opłatą licencyjną.

CO TO JEST VPS?

Skrót VPS oznacza angielski termin „Virtual Private Server”. Wirtualny serwer prywatny jest zdefiniowany jako wirtualny serwer WWW oparty na serwerze fizycznym. Grateful Expert Trading Software działa nieprzerwanie przez całą dobę w systemie VPS naszych klientów.

PO CO MI VPS?

Oprogramowanie Grateful Expert lub Expert Plus wymaga nieprzerwanej, stabilnej pracy i połączenia internetowego z krótkim czasem reakcji, aby pożądane sygnały transakcyjne mogły niezawodnie komunikować się między oprogramowaniem a brokerem. Jest to niezbędne dla długoterminowego sukcesu z oprogramowaniem handlowym. Dlatego oferujemy nasze usługi tylko w połączeniu z VPS lub podobnymi systemami.

Jak bezpieczny jest mój serwer (zasilanie, zabezpieczenia, sieć)?

Serwery Grateful Shift znajdują się w centrum danych we Frankfurcie. Całe centrum danych jest zasilane wyłącznie zieloną energią elektryczną z Lichtblick. Bezpośrednio na frankfurckim pierścieniu energetycznym 10kV znajdują się dwie dedykowane stacje transformatorowe, każda o mocy 630 kVA, a także najbardziej wydajne zasilanie bezprzerwowe o sprawności do 96% w trybie online. Osprzęt jest zabezpieczony za pomocą ochrony grubo-, średnio- i przepięciowej, jak również wyłącznie sprawdzonymi złączami wtykowymi we własnych bezpiecznikach 16 amperowych.

Budynek wyposażony jest w całodobowy system kontroli dostępu dla pracowników i klientów oraz całodobowe pogotowie ratunkowe, które jest dostępne również w weekendy i święta. Rozbudowany system monitoringu przy wejściach, wyjściach i we wszystkich serwerowniach rejestruje wszystkie kroki zarówno w sposób ciągły, jak i poprzez detekcję ruchu. Czujniki ruchu i sensory alarmują centrum sterowania w przypadku nieautoryzowanego dostępu.

CO MUSZĘ WZIĄĆ POD UWAGĘ PRZY DOKONYWANIU WPŁAT I WYPŁAT?

Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać podczas dokonywania wpłat i wypłat, aby oprogramowanie handlowe działało płynnie. Obejrzyj nasz film instruktażowy, część 5: https://youtu.be/MenuiBjABcA (polskie napisy) lub skontaktuj się z naszym działem pomocy.

CZY MOGĘ UŻYWAĆ OPROGRAMOWANIA NA WIELU KONTACH?

Jest to możliwe, ale tylko z dodatkową licencją na oprogramowanie. Każde konto brokerskie wymaga własnej licencji.

CZY JEST JAKAŚ RADA DOTYCZĄCA SYSTEMU?

Treść tej witryny nie stanowi ogólnej ani osobistej porady inwestycyjnej. Przedstawione strategie nie stanowią porady ani usługi inwestycyjnej w rozumieniu Ustawy o obrocie papierami wartościowymi i nie stanowią rekomendacji do podjęcia działań zmierzających do zakupu lub sprzedaży jakichkolwiek papierów wartościowych, instrumentów pochodnych, indeksów lub par walutowych.

JAKI JEST MÓJ OCZEKIWANY ZWROT?

Nasze wyniki opierają się na wydarzeniach z przeszłości i nie gwarantują pozytywnych wyników w przyszłości. Każdy użytkownik przyjmuje na siebie pełne ryzyko i odpowiedzialność za swoje własne działania handlowe. Wyniki historyczne nie są obietnicą wyników w przyszłości.

GDZIE MOGĘ ZOBACZYĆ WYNIKI DZIAŁANIA OPROGRAMOWANIA HANDLOWEGO?

Wyniki Grateful Eksperta są udokumentowane od 01.01.2017, a wyniki Eksperta Plus są udokumentowane na naszej stronie od 01.01.2021. Tutaj można znaleźć szczegółowe wyniki handlowe: https://grateful-shift.com/home-pl/trading-pl/

KTO PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SZKODY?

Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody, które mogą wystąpić. Każdy użytkownik produktów Grateful Shift Ltd. przyjmuje pełne ryzyko i odpowiedzialność za swoje działania handlowe.

JAK MOGĘ ANULOWAĆ SUBSKRYPCJĘ LICENCJI?

Subskrypcja licencji może zostać w każdej chwili wypowiedziana na piśmie z miesięcznym okresem wypowiedzenia. W tym celu wystarczy krótki e-mail ( z zarejestrowanego adresu e-mail w naszym systemie ) z prośbą o anulowanie na adres info@grateful-shift.com.

JAK AKTYWOWAĆ OPROGRAMOWANIE DODATKOWE EXPERT PLUS?

Dodatkowe oprogramowanie Expert Plus może być łatwo aktywowane na Twoim serwerze handlowym. W tym celu należy połączyć się z serwerem poprzez zdalny pulpit, otworzyć inny wykres (Plik -> Nowy wykres), np. EURUSD i przeciągnąć Expert Plus z paska nawigacyjnego na nowy wykres przytrzymując lewy przycisk myszki. Następnie należy potwierdzić aktywację w nowym oknie przyciskiem OK. Możesz również obejrzeć nasz film instruktażowy krok po kroku na YouTube: https://youtu.be/6z18uR7AJLA

JAK MOGĘ ZREZYGNOWAĆ Z OPROGRAMOWANIA DODATKOWEGO EXPERT PLUS?

Podobnie jak w przypadku standardowej licencji na Grateful Expert, z oprogramowania dodatkowego Expert Plus można zrezygnować w formie pisemnej w dowolnym momencie, z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Wszystko, co musisz zrobić, to wysłać krótką wiadomość e-mail z zarejestrowanym adresem e-mail i prośbą o anulowanie na adres info@grateful-shift.com.

CO TO JEST Grateful Connector?

Grateful Connector to oprogramowanie monitorujące, które od 01.08.2021 jest stopniowo instalowane u klientów posiadających własny serwer handlowy. Oprogramowanie to monitoruje Grateful Expert oraz, jeśli jest aktywny, również Expert Plus i w ten sposób zapewnia, że te dwa programy są połączone i działają prawidłowo 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, czyli przez całą dobę. Jeśli pojawi się problem, na przykład jeśli klient zamknie Meta Trader i połączenie zostanie utracone, natychmiast otrzymamy wiadomość i będziemy mogli sprawdzić serwer. To oprogramowanie monitorujące daje naszym klientom jeszcze większe bezpieczeństwo i stabilność.

Skontaktuj się z nami

Masz jakieś pytania? Wyślij nam e-maila, a my chętnie pomożemy Ci jak najszybciej.

85 Great Portland Street, First Floor, London, England , W1W 7LT

info@grateful-shift.com